Informacje tuningowe

Nie ma rzeczy doskonałych
Nawet tak rasowe i dopracowane auto jak Ferrari można poddać tuningowi. Firma Hamann oferuje kit stylizacyjny do modelu 360 Modena. Elementy wystroju zewnętrznego są dostępne w dwóch opcjach: łatwego do malowania włókna szklanego oraz najprawdziwszego, czarnego karbonu. Aby obniżyć masę przedniego spoilera, wykonano go w formie nakładki pod seryjny zderzak. Kosztuje 1106 euro. Tylny spoiler ma za zadanie zwiększać docisk kół tylnej osi do jezdni podczas szybkiej jazdy poprzez zmniejszenie tzw. siły aerodynamicznej w tylnej części samochodu. Zawiera on specjalnie opracowany, nastawny dyfuzor i kosztuje również 1106 euro. Tylne skrzydło to wydatek 1158 euro, a nakładki boczne 1048 euro.
Razem ze spoilerami oferowane są również koła ze stopów aluminiowych o rozmiarze 9Jx19 z przodu i 11,5Jx19 z tyłu. Wraz z oponami cały zestaw kosztuje 6910 euro. Komplet sprężyn obniżających auto o 40 mm z przodu i 20 mm z tyłu to wydatek 622 euro. Czyżby więc fabryka wypuściła samochód niedopracowany? Nie, to po prostu tuning!

Szybszy lewarek
TechArt proponuje wszystkim posiadaczom samochodów Porsche Boxter oraz 996 (włączając w to wersje GT3 oraz 911 Turbo) specjalny zestaw pozwalający na skrócenie drogi lewarka zmiany biegów. Umożliwia to również szybszą zmianę przełożeń oraz zmniejszenie luzów w układzie wybieraka.

Moc i emocje
Niewiele firm tuningowych w Europie może się pochwalić takim dorobkiem w dziedzinie przeróbek Porsche jak Gemballa. Najnowsza propozycja to przeróbka Boxtera pozwalająca na osiągnięcie mocy 475 KM. Silnik biturbo 3.4 z wodnym intercoolerem, nowym układem chłodzenia oleju oraz sportowym wydechem pozwala, dzięki sile ciągu 580 Nm, na przyspieszanie do 100 km/h w czasie zaledwie 4,8 s. Jednocześnie zmianom jest poddawane podwozie (amortyzatory, sprężyny) oraz hamulce. Tak przerobiony Boxter przekracza prędkość 300 km/h. Jako dodatek oferowane są komplety aerodynamiczne. Chyba całkiem nieźle?

Comments on this entry are closed.

Next post:

Previous post: