Opony Pneumant

pneumantWśród ponad setki firm produkujących i sprzedających opony na europejskim kontynencie, wiele jest z dobrą, długoletnią tradycją. Tradycje niemieckiego Pneumanta sięgają roku 1896. Wtedy to bracia Siegfried i Bernhard Hirschmannowie założyli firmę Deutsche Kabelwerke AG DKW. Oddział produkujący opony dla trójkołowego pojazdu silnikowego o nazwie Cyklonette powstał w 1906 roku. Nazwa PNEUMANT wprowadzona została w 1958 roku i był to przez wiele lat jedyny i wyłączny dystrybutor opon w byłej NRD. Opony tego producenta montowane były do Trabantów i Wartburgów przez długie lata. Wśród użytkowników cieszyły się nawet całkiem niezłą opinią. Na początku lat dziewięćdziesiątych firma przeszła poważne zmiany własnościowe, by ostatecznie od 1995 roku wejść w skład Grupy SP Reifenwerke, producenta znanych z najwyższej techniki opon marki Dunlop.

Dostęp do najnowocześniejszych technologii spowodował, że dzisiejsze opony PNEUMANT są diametralnie różne od tych produkowanych przed laty. Najlepszym potwierdzeniem jest przyznanie obu fabrykom w Fursten-walde i Riesie certyfikatów ISO 9002. W ostatnich dwóch latach wzrosła produkcja z 1,3 do 1,92 min opon. W sprzedaży opon do wtórnej wymiany udział Pneumanta w rynku niemieckim wzrósł o prawie 3 proc. W oponach letnich udział rynkowy w ciągu ostatnich dwóch lat został podwojony, a w oponach zimowych wzrósł aż czterokrotnie.

Obecnie firma ta chce zaistnieć także na rynkach wschodniej Europy.

pneumant1Opony PNEUMANT usytuowane zostały w segmencie Economy (wyrobów ekonomicznych), a więc poniżej segmentu marek przodujących na rynkach. Ekspansja na wschód zapoczątkowana została wejściem na rynek polski. Według oceny ekspertów firmy, polski rynek jeszcze przez wiele lat zdominowany będzie oponami o indeksie prędkości S (180 km/h) i T (190 km/h). Takie właśnie produkty najnowszej generacji znajdują się w ofercie firmy.

Szlagierem tegorocznej zimy może stać się opona zimowa do samochodów osobowych PM+S100, zapewniająca bezpieczeństwo przyjeździe na ośnieżonych, obłoconych i mokrych nawierzchniach. Około 1400 lamelek zapewnia bezproblemowe ruszanie pojazdu na śniegu i bezpieczne hamowanie. Opona P74 Ali Season o rozmiarze 175/65R13 montowana jest fabrycznie w Volkswagenach Polo. Pierwszą oponą w klasie prędkości T (do 190 km/h), która została całkowicie zaprojektowana i wyprodukowana na bazie i transferze technologii koncernu SP Reifenwerke jest opona letnia do samochodów osobowych P 72.

PN 550 to opona o dużym komforcie i wysokiej sprawności, idealna do nowoczesnych samochodów osobowych. Natomiast opona PN 950 Tritec spełnia surowe wymagania kierówców szybkich samochodów. Optymalnie dobrana kierunkowa rzeźba bieżnika w połączeniu z nowoczesną konstrukcją wewnętrzną i specjalną mieszanką gumową, zapewniają optymalną przyczepność na mokrej i suchej nawierzchni, a także znakomite prowadzenie samochodu na zakrętach.

Interesujące są także propozycje PNEUMANTA dla właścicieli samochodów użytkowych. Opona z bieżnikiem PT Constructor przeznaczona jest do pojazdów specjalizowanych, jak m. in. betoniarki, śmieciarki, cementowozy. Opona z bieżnikiem PT 53 Trailer przeznaczona jest do naczep i przyczep samochodowych oraz na przednią oś do samochodów ciężarowych. PT 11 Distance ma zastosowanie w samochodach ciężarowych i autobusach na oś kierowaną, a PT 12 na oś napędową.

Comments on this entry are closed.

Next post:

Previous post: