Rynek aut użytkowych

samochody-dostawczeNa krajowym rynku pojazdów użytkowych toczy się ostra walka o klienta. Wychodzą z niej zwycięsko te firmy, które dysponują nie tylko dobrym produktem, ale same są w stanie zagwarantować odpowiedni poziom partnerstwa w kolejnych latach eksploatacji pojazdu. Spośród wielu marek obecnych na naszym rynku wyróżnia się IVECO, które w Europie zachodniej jest drugim po koncernie Mercedes-Benz producentem samochodów ciężarowych wszystkich kategorii, o masie całkowitej powyżej 3,5 tony.

 

W Polsce za dystrybucję tej marki odpowiada firma AS Motors, mająca swoją siedzibę w Warszawie. AS Motors jest jednocześnie największą autoryzowaną siecią dealerską włoskiej wytwórni na terenie Europy. W 1997 roku sprzedano w Polsce ponad 2300 sztuk fabrycznie nowych pojazdów tej marki. Każdego roku dynamika sprzedaży rośnie o kilkadziesiąt procent. Oznacza to, że obserwowany boom na rynku samochodów osobowych odnosi się w jeszcze większym stopniu do pojazdów dostawczych i ciężarowych. Jednym z warunków powodzenia działalności dealerskiej jest dostępność serwisu i części zamiennych. AS Motors może się pochwalić 24-godzinnym serwisem w Warszawie oraz 16 stacjami subdealerskimi, działającymi w całym kraju według standardów IVECO. Poziom zaopatrzenia w części zamienne i wiedzę techniczną pracowników serwisu jest podobny w każdym mieście i na bieżąco weryfikowany przez służby techniczne IVECO. Oznacza to, że użytkownicy pojazdów tej firmy mogą czuć się komfortowo w każdym rejonie Polski, nawet gdy zaistnieje nieprzewidywana awaria lub wypadek drogowy. Wszystkie samochody IVECO posiadają obowiązującą w całej Europie 12-miesięczną gwarancję bez limitu kilometrów oraz dodatkowe 12 miesięcy na zespół napędowy z limitem 200 tys. km przebiegu. Pojazdy włoskiej firmy uważa się za bardzo żywotne, przez co ich odsprzedaż nie nastręcza trudności, a spadek ceny na przestrzeni lat jest stosunkowo niewielki.

 

Do stałych klientów AS Motors należą m. in: PepsiCo-Wedel, Kraft Jacobs Suchard, Danone, Philip Morris, Unilever-Algida, Lever-Polska, Coca-Cola, Bosh, Zepter, EKKO, TNT, DHL, „Rzeczpospolita”, Siemens i wielu innych. Dużym powodzeniem na rynku cieszy się „najmniejszy z największych”, czyli nowy model IVECO DAILY. Ergonomia, szereg modyfikacji technicznych oraz nowe elementy wyposażenia czynią ten samochód szczególnie godnym uwagi. W skład wyposażenia wersji standardowej wchodzą m. in.: ekologiczny silnik EURO 2, wspomaganie kierownicy, podwójne koła tylnej osi, dwuskrzydłowe, wysokie drzwi tylne 0  kącie otwarcia 270°, bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa, zagłówki oraz podgrzewane i elektrycznie sterowane lusterka. Natomiast podwozie DAILY przystosowane jest pod każdy rodzaj zabudowy.

Wśród ciężarówek wyróżniają się pojazdy lekkośredniego (6 -10 ton) i średniego (12 -15 ton) sektora transportu, serii EUROCARGO. Główną zaletę tych samochodów stanowi nowatorska koncepcja ich budowy oraz zastosowanie nowoczesnych technologii produkcji. Rezultatem tego jest osiągnięcie wysokiej jakości, na którą składają się opłacalność eksploatacji, bezpieczeństwo i wygoda.

W budownictwie niezastąpione wydają się być ciężkie pojazdy terenowe serii EURO-TRAKKER. Liderem wśród ciężkich pojazdów drogowych jest natomiast długodystansowa ciężarówka IVECO EUROSTAR. Jest ona przeznaczona szczególnie do transportu międzynarodowego lub międzyregionalnego na dużych odległościach. Pojazdy tej serii oferowane są w szerokim wyborze modeli i wersji: jako ciągnik siodłowy i podwozie z kabiną (także z trzecią osią środkową), co zapewnia opłacalność eksploatacji i bezpieczeństwo, nawet w najbardziej wyszukanych zastosowaniach.

Jednym z głównych atutów AS Motors jest indywidualne podejście do klienta. Firma posiada fachowców potrafiących dobrać właściwy model pojazdu na podstawie informacji o rodzaju prowadzonej przez nabywcę działalności, specyfice przewożonych ładunków, itp. Dla mniej zdecydowanych klientów przygotowano kilkanaście aut spełniających funkcje pokazowo-testowe. Na miejscu można także otrzymać informacje na temat sposobów sfinansowania zakupu samochodu.

Oprócz konsultacyjnego systemu sprzedaży, AS Motors oferuje także klientowi kompletny pojazd, bez względu na stopień skomplikowania jego dodatkowego wyposażenia. Jak poinformował nas dyrektor firmy, Jarosław Kochański – już na wiosnę zostanie oddane do użytku największe w Europie Centrum Serwisowo-Handlowe IN/ECO, które zlokalizowano w Nadarzynie. Ta imponująca i nowoczesna budowla zajmująca 3,5 ha powierzchni, będzie posiadać potężne zaplecze magazynowo-techniczne. Do dyspozycji będą m. in. 4 przelotowe stanowiska obsługi o długości 24 metrów, myjnia dla samochodów ciężarowych i magazyn z zapasem części zamiennych o wartości ok. 3 min marek.

Także na wiosnę planowane jest wejście AS Motors na giełdę (rynek równoległy).

Poza profesjonalnym podejściem do klienta, firma ma także inny poważny atut – należy do tych nielicznych, które posiadają w swojej ofercie pełną gamę samochodów użytkowych, z których każdy zainteresowany może wybrać coś dla siebie.

Comments on this entry are closed.